Przedświąteczne Warsztaty Twórcze w Bibliotece w Płonce Kościelnej

Gdy za oknem coraz więcej słońca i wiosna coraz bliżej, a wraz z nią zbliżające się piękne Święta Wielkanocne, aż chce się zrobić coś pięknego, wykonać własnoręcznie ozdobę świąteczną – symbol nadchodzących Świąt. Dzieci uczęszczające do biblioteki w Płonce Kościelnej, przez dwa dni, mozolnie lecz z zapałem i uporem, tworzyły z włóczki kurczaczki i zajączki oraz stroiki świąteczne z gałązek z brzozy. Następnie z satysfakcja i dumą patrzyły na swoje dzieło. Było kolorowo, głośno i radośnie. Takie wspólne warsztaty nie tylko integrują,  wyrabiają zdolność  manualną i uczą kreatywnego myślenia, ale także podczas pracy jest czas na miłe pogawędki, pogłębianie przyjaźni i nawiązanie do obyczajów i tradycji.

Zajączki oraz kurczaczek z włóczki
Zwierzątka z włóczki oraz stroiki świąteczne