Akcja Lato w Uhowie

W piątek 17 lipca zakończyliśmy Akcję Lato – wakacyjne dwutygodniowe zajęcia dla dzieci zorganizowane przez Wiejski Dom Kultury i Filię Biblioteczną w Uhowie. W tym czasie dzieci na pewno się nie nudziły, a organizatorzy starali się zapewnić im nie tylko opiekę, ale też atrakcyjną rozrywkę. Odwiedziliśmy pracownię garncarską Makutra pani Joanny Manoś. Każde dziecko samodzielnie mogło ulepić gliniane naczynie. Radość, że gliniane kule przemieniały się w miseczki, czy dzbanuszki była nieoceniona i wielka. Gościliśmy Panią Policjantkę, która w bardzo obrazowy sposób mówiła o niebezpieczeństwach czyhających na nas w czasie wakacji nad wodą i nie tylko. Mówiła o bezpieczeństwie, jakie należy zachować na drodze, czy podczas jazdy rowerem. Jak udzielić pierwszej pomocy komuś, kto znalazł się w obliczu zagrożenia życia − tego nauczyli nas Panowie Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Łapach. Każdy z uczestników zajęć mógł przeprowadzić reanimację na fantomie i przekonać się, że jest to naprawdę trudne. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu jednego z rodziców mogliśmy zobaczyć, jak zdejmuje się odciski palców na miejscu zbrodni. Wraz z dziećmi z Łap wzięliśmy udział w zajęciach w pracowni biologicznej Wiejskiego Domu Kultury w Uhowie. Ponad to czas wypełniały nam zabawy i gry na świeżym powietrzu. Wielu pozytywnych wrażeń i emocji dostarczyła nam zabawa w podchody zakończona ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Akcja Lato zakończona, ale wakacje wciąż jeszcze trwają.

Akcja Lato w Uhowie