Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu – wystawa w łapskiej bibliotece

Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu obchodzony jest 23 sierpnia, znany również jako Międzynarodowy Dzień Czarnej Wstążki. Został proklamowany przez Parlament Europejski w 2008 roku w 70. rocznicę Paktu Ribbentrop-Mołotow. Jest to dzień pamięci ofiar obu zbrodniczych reżimów i przypomina krzywdy, jakich narody doznały z ich strony.

Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu obchodzony jest 23 sierpnia, znany również jako Międzynarodowy Dzień Czarnej Wstążki. Został proklamowany przez Parlament Europejski w 2008 roku w 70. roczniPaktu Ribbentrop-Mołotow. Jest to dzień pamięci ofiar obu zbrodniczych reżimów i przypomina krzywdy, jakich narody doznały z ich strony. Biblioteka Publiczna przygotowała okolicznościową wystawę na której można obejrzeć fotografie i książki dotyczące więźniów obozów koncentracyjnych, obozów zagłady, sowieckich gułagów oraz stalinowskich więzień. Ekspozycją tą chcemy uczcić pamięć milionów ofiar stalinizmu i nazizmu oraz przypomnieć o zagrożeniach jakie niesie nietolerancja w dzisiejszych czasach.

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.