„Duży i Mały” w bibliotece

W dniach 9 i 30 marca br. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy gościliśmy trzy i czterolatki z Przedszkola Nr 1. Maluchy miały okazję obejrzeć film pt. ”Duży i Mały”, poruszającą historię dwóch przyjaciół, którzy są przeciwieństwami. Duży to dobrze zorganizowany myśliciel. Mały lubi działać i ciągle jest w ruchu. Mieszkają razem w domu Dużego i często miewają kłopoty z powodu różnych rozmiarów. Bajka porusza problemy, jakie mogą przydarzyć się małym dzieciom, takie jak zgubienie się albo utrata ulubionej zabawki. Cała historia przedstawiona jest z dużym humorem, a skoczna, tytułowa piosenka zaprasza do zabawy. Mali widzowie w skupieniu śledzili losy przesympatycznych bohaterów. Zajadając popcorn dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie.
Po zakończeniu seansu filmowego przedszkolaki zapoznały się z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz zasadami korzystania z niej. W skupieniu wysłuchały historyjki pt. ”Bałagan w bibliotece”, po czym chętnie włączyły się do zabawy ruchowej przy dźwiękach piosenki z wcześniej obejrzanego filmu.
Na zakończenie wizyty maluchy wręczyły bibliotekarkom bukiecik kwiatów i wszyscy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.