„Odkrywamy Łapy na nowo” – rozmowy o historii cz.2

Podczas czwartkowego spotkania z cyklu „Odkrywamy Łapy na nowo” – 31 marca, kolejny raz, spotkali się sympatycy historii naszego miasta. Uczestnikami byli seniorzy, którzy od urodzenia związali się z Łapami. W przyjaznej przestrzeni Czytelni łapskiej Biblioteki, w trakcie prezentacji multimedialnej, wspominaliśmy ludzi, wielokulturowość i wydarzenia z przeszłości. Seniorzy, naoczni świadkowie wydarzeń historycznych, oglądając przyniesione zdjęcia, odtwarzali obrazy własnego życia i zdarzenia z przeszłości, a także wracali pamięcią do ludzi, którzy mieli duże zasługi dla rozwoju naszego miasta. Otwarte spotkania z mieszkańcami stają się ciekawą formą spędzania wolnego czasu i mają dużą wartość historyczną, a biblioteka zyskuje unikatowe materiały wzbogacające dokumenty życia społecznego.