Konkurs „Mistrz pięknego czytania”

„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”
Dnia 9 maja, podczas obchodów Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Płonce Kościelnej odbył się konkurs zorganizowany wspólnie z Biblioteką Szkolną z ZS w Płonce Kościelnej, ph. „Mistrz pięknego czytania”. Zainteresowanie konkursem było duże, w sumie wzięło w nim udział 18 osób z klas III – VI. Zadaniem uczestników było przygotowanie fragmentu wybranego tekstu, który należało przeczytać jak najpiękniej – z dykcją, z umiejętnością skupienia na sobie uwagi słuchacza, umieć przekazać emocje. Dodatkowe punkty można było zdobyć prezentując się w przebraniu charakterystycznym dla danej książki, bądź utożsamiając się z ulubionym bohaterem.
Komisja konkursowa miała nie lada zadanie – sprawiedliwie ocenić występy uczestników. Po intensywnych obradach ustaliła wspólny werdykt – zostało wybranych siedmioro Mistrzów Pięknego Czytania. Zaszczytny tytuł został przyznany:

1. Alicji Kulwickiej z kl. III
  2. Natalii Kulwickiej z kl. V
  3. Kindze Karpowicz z kl. V
  4. Dominice Karpowicz z kl. VI
  5. Dianie Stypułkowskiej z kl. V
  6. Gabrieli Stypułkowskiej z kl. V
  7. Kindze Czajkowskiej z kl. VI

Zwycięzcy zostali uhonorowani ciekawymi nietuzinkowymi dyplomami i pięknymi statuetkami. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia: książki i zakładki. Mamy nadzieję, że podobne konkursy w przyszłości również będą cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nagrodzeni uczestnicy
Wręczanie nagród