Powiatowa akcja poszukiwawczo – wywiadowcza ph. „Podwórkowe przypowieści powiatu białostockiego w przysłowiach i powiedzeniach” – rozstrzygnięta

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy wzięła udział w powiatowej akcji poszukiwawczo – wywiadowczą pt.: „Podwórkowe przypowieści Powiatu Białostockiego w przysłowiach i powiedzeniach”.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy wzięła udział w powiatowej akcji poszukiwawczo – wywiadowczej pt.: „Podwórkowe przypowieści Powiatu Białostockiego w przysłowiach i powiedzeniach”. Konkurs zorganizowany był przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku wspólnie z: Miejską Biblioteką Publiczną w Choroszczy, Starostwem Powiatowym w Białymstoku oraz Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich Oddziałem w Białymstoku . Akcja mająca na celu zgromadzenie często zapomnianych i niedostrzeganych już powszechnie przysłów i powiedzeń z terenu gmin powiatu białostockiego adresowana była do uczniów szkół gimnazjalnych. Do udziału w konkursie biblioteka w Łapach zgłosiła pięcioro uczniów z Niepublicznego Gimnazjum, których opiekunem merytorycznym był nauczyciel Wojciech Płoński. 10 czerwca 2016 roku w Książnicy Podlaskiej odbyło się podsumowanie konkursu. Miło nam poinformować, że II miejsce zdobyła Zuzanna Płońska. W akcji wzięły także udział Monika Roszkowska, Kamil Micota, Gabriela Kamińska i Katarzyna Busłowska. Szkole, nauczycielowi i uczniom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych działaniach organizowanych przez łapską bibliotekę.