Biblioteka zaprasza do korzystania z czasopism historycznych

Interesujesz się historią? Warto odwiedzić bibliotekę.
Miłośnicy historii znajdą w czytelni Biblioteki Publicznej w Łapach czasopisma dotyczące historii Polski i nie tylko.

Interesujesz się historią? Warto odwiedzić bibliotekę.
Przyjdź i skorzystaj z:
Biuletyn IPN “Pamięć.pl” – wychodzący od 2012 ilustrowany miesięcznik popularnonaukowy poświęcony dziejom Polski lat 1939–1989, będący następcą miesięcznika „Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej”. Pismo zamieszcza wywiady z historykami, świadkami wydarzeń historycznych, artykuły pracowników IPN, archiwalne dokumenty i zdjęcia oraz wspomnienia.
“Wyklęci” – Ogólnopolski Kwartalnik Poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Magazyn poświęcony żołnierzom powojennego podziemia antykomunistycznego. Stanowi hołd dla ich walki i pamięci. W przystępnej i nowoczesnej formie przypomina historyczne fakty, przedstawia sylwetki bohaterów, odkrywa nieznane dotąd wątki przeszłości.
“Karta” – pismo wydawane od przeszło 30 lat − narodziło się w reakcji na stan wojenny (4 stycznia 1982) jako podziemne i ukazywało się do czasu upadku cenzury w 1990. Od roku 1990 wychodzi legalnie jako kwartalnik historyczny poświęcony historii Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku.
Zainteresowani czytelnicy mogą wypożyczać numery archiwalne do domu.