Lokalny Klub Kodowania w Bibliotece Publicznej w Łapach

Od stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy, która uczestniczy w projekcie „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” rozpoczął swoje działanie Lokalny Klub Kodowania. Członkowie klubu, chętni uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjum poznają tajniki języka programowania Scratch, tworzą własne gry i programują roboty Finch.Zajęciom towarzyszą duże emocje. Jednak najważniejsze jest dla nas to, że uczestnicy warsztatów rozbudzają swoją wyobraźnię, stają się kreatywni oraz doskonale bawią się i uczą. Warsztaty prowadzą profesjonaliści z dziedziny programowania Dariusz Gąsowski i Janusz Cwaliński. Zajęcia trwać będą przez okres sześciu miesięcy. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.
Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark.