W Uhowie „Czytanie zbliża”!

W sobotę zakończył się XVI ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, właśnie pod hasłem „Czytanie zbliża”. Biblioteka w Uhowie, jak co roku, włączyła się obchody tego ważnego wydarzenia. Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Uhowie, pani Marta Kozłowska z Filii Bibliotecznej czytała młodszym dzieciom, zaś sama do czytania zaprosiła strażaków z OSP w Uhowie. Strażacy po przeczytaniu opowiadania Grzegorza Kasdepke „Fajny pożar” pokazali dzieciom z zerówki, czym gasi się taki „fajny” pożar. Zademonstrowali również, jak wygląda wyjazd do pożaru, strój strażacki, sprzęt oraz wnętrze wozu. „Czytanie zbliża”, dlatego nie bójmy się czytać dzieciom i małym, i dużym.

"Biblioteka. Oczywiście!" Tydzień Bibliotek w Uhowie