Biblioteka Publiczna w Łapach otrzymała dofinansowanie na dwa projekty!!!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w ramach programu „Partnerstwo dla książki”, uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 22 200 zł na realizację dwóch projektów: “Polub czytanie! – książka łączy pokolenia” oraz „ A chodź…na słóweczko”.

Projekt “Polub czytanie! – książka łączy pokolenia” realizowany będzie od sierpnia do grudnia 2018 roku. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Głównymi adresatami będą dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych oraz rodzice i seniorzy z terenu miasta i gminy Łapy. Przewidziane są 3 warsztaty (dla dzieci, dla dzieci i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku), 3 spotkania autorskie (2 dla dzieci +1 dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku), występ Teatru oraz wystawa.

Projekt ,,A chodź…na słóweczko” realizowany będzie od września do grudnia 2018 roku. Główni adresaci to młodzież w wieku 15-19 lat. Projekt jest kontynuacją poprzedniego zadania przeprowadzonego w ramach programu ,,Partnerstwo dla książki” -,,Laboratorium Słowa” realizowanego z powodzeniem w 2017 roku. Na projekt będzie się składać Kurs kreatywnego pisania uzupełniony otwartymi spotkaniami autorskimi skierowanymi do całej społeczności lokalnej. Partnerem projektu jest Fundacja Aktywizacja.

Zapowiadają się fantastyczne imprezy przeznaczone nie tylko dla fanów książek i „czytomaniaków”, ale także dla całych rodzin.