Ferie na wesoło w Bibliotece Publicznej w Łapach

Zgodnie z coroczną tradycją Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy w dniach 21.01- 25.01.2019 r. zorganizowała zajęcia pod hasłem ”Ferie na wesoło”. Głównym celem akcji było aktywne wypełnienie czasu wolnego dla chętnych, którzy zimową przerwę spędzali w mieście. Biblioteczna oferta edukacyjna (od tradycyjnej do internetowo- wirtualnej) była tak dobrana, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Podzielono ją na pięć bloków tematycznych. Zajęcia poświęcone były między innymi grom planszowym, które jako rozrywka nie tylko uruchomiły szare komórki, ale pozwoliły na miłe spędzenie czasu z dala od męczącego wzrok telewizora. Nie zabrakło atrakcji skierowanych do miłośników komputerów. Zaproszeni na mini warsztaty Członkowie Lokalnego Klubu Kodowania w bibliotece zaprezentowali dzieciom możliwości interaktywnego Robota Photon, który dzięki aplikacji mobilnej wprowadził ich w świat nowych technologii. W dniu talentów każdy z uczestników miał możliwość pokazania swoich pasji, osiągnięć i hobby. Występy wzbudziły wielki entuzjazm, były niebywałą atrakcją dla samych występujących i zaskoczeniem dla oglądających. W dniu, który był Dniem Majsterkowicza wspólnymi siłami dzieci wykonały ramkę i rekwizyty do fotobudki. Wykorzystując swoją wyobraźnię stworzono galerię zabawnych fotografii. Nasze spotkania w bibliotece zakończyliśmy Dniem Moli Książkowych, gdzie każdy z uczestników opowiedział o ulubionej pozycji książkowej. Wszystkie spotkania były zróżnicowane formami i charakterem prowadzenia zajęć, lecz łączył je wspólny mianownik – książka i literatura. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne, dzięki którym dzieci miały możliwość wykazania się umiejętnościami manualnymi. Wspólna zabawa w kalambury pozwoliła na uruchomienie wyobraźni. Emocje rosły niesamowicie szybko, było dużo śmiechu i wspaniałej zabawy. Codziennie udostępniane były również stanowiska komputerowe dla wszystkich spragnionych gier. Na zakończenie ferii dzieci otrzymały dyplomy i drobne upominki. Nasze ferie szybko dobiegły końca, ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić. Do zobaczenia!