Styczeń w Filii Bibliotecznej w Uhowie

Nowy rok Filia Biblioteczna w Uhowie rozpoczęła licznymi spotkaniami.

Nowy rok Filia Biblioteczna w Uhowie rozpoczęła licznymi spotkaniami. Na lekcję biblioteczną pt. „Poznajemy budowę książki” zostały zaproszone dzieci z kl. II Szkoły Podstawowej w Uhowie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak zbudowana jest książka, co to jest obwoluta, kapitałka czy wyklejka. Rozmawialiśmy o tym jaką rolę w naszym codziennym życiu pełnią książki oraz jak należy o nie dbać, by jak najdłużej mogły nam służyć. Na koniec dzieci wcieliły się w rolę grafików i zaprojektowały okładkę książki. W kolejnym tygodniu stycznia bibliotekę odwiedziły dzieci ze szkolnej świetlicy. Celem spotkania było pokazanie, że książka może być ciekawym i twórczym sposobem spędzania wolnego czasu. Było mnóstwo zabaw inspirowanych literaturą dziecięcą. Największe powodzenie miały bajkowe zagadki i poszukiwanie ogona Kłapouchego, znanego wszystkim z przygód Kubusia Puchatka. Wiele radości sprawiło również odnajdywanie kolorów zawartych w wierszach Zbigniewa Dmitroca czy zabawa książką z dziurą, autorstwa Tullet Herve. Kolejnymi gośćmi były dzieci z kl. I, które zawitały do biblioteki we wtorkowy poranek. Rozmawialiśmy o zasadach obowiązujących w bibliotece. Dzieci dowiedziały się co oznaczają numery i kody kreskowe w książkach, kto może korzystać z naszej biblioteki oraz jak stać się naszym czytelnikiem. Wszystkie zaproszone dzieci zapewniły, że będą szanować książki i chętnie odwiedzą bibliotekę ponownie. Prowadzona działalność ma na celu promocję czytelnictwa oraz zwiększenie zainteresowania książką i biblioteką. W 2019 roku kontynuujemy również akcje cotygodniowego, głośnego czytania w zerówce i w grupie przedszkolnej w Szkole Podstawowej oraz wtorkowe zajęcia w bibliotece pt. „Zabawy z książką”.