Konferencja ”Digitalizacja w pracy bibliotekarza”

W Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach 19 maja odbyła się konferencji ”Digitalizacja w pracy bibliotekarza”, na którą została zaproszona Dyrektor naszej placówki. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Bibliotecznej Ligi Powiatowej pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Wielu bibliotekarzy, w tym pracownicy łapskiej biblioteki, uczestniczyli w konferencji online. Wszyscy wysłuchali wykładów prezentujących rolę bibliotek w zabezpieczaniu materiałów źródłowych, o publikacjach znajdujących się w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej oraz na temat zdjęć pochodzących ze zbiorów prywatnych, które zostały wykorzystane w albumie pt. „Suwalczanki. Historie opowiedziane szeptem zachwytu”.