Zaproszenie na spotkanie “Instytucje unijne i zaangażowanie obywatelskie”

🇪🇺 Czy mieszkańcy i mieszkanki naszej gminy mogą wpływać na politykę europejską?
Czym właściwie zajmują się unijne instytucje i czy warto głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
Co to jest Europejska Inicjatywa Obywatelska?
Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas już drugiego naszego spotkania pt.”Instytucje unijne i zaangażowanie obywatelskie” które odbędzie się w naszej bibliotece 14 maja (wtorek) o godz. 10:00.
W spotkaniu będzie uczestniczyła Pani Beata Jurkowicz ekspertka sieci Team Europe Direct, która opowie o kompetencjach, roli i sposobie funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz wytłumaczy, jak zagłosować na kandydatów/tki na europosłów 9 czerwca.
Ponadto, pokażemy Państwu skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje nt. polityki europejskiej oraz jakie materiały i publikacje można znaleźć w naszym bibliotecznym kąciku europejskim.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki – niezależnie od wieku, wykształcenia i wykonywanego zawodu!
Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus
Zapraszamy!