Lokomotywa Pana Tuwima-czyli Dzień Wspólnego Czytania w bibliotece

„Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka,
której niczym wypełnić nie można”
Kornel Makuszyński

29 września br. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała akcję promocji czytelnictwa ph. Czytajmy razem, czyli Dzień Wspólnego Czytania.
W spotkaniu brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łapach. Naszą imprezę rozpoczęliśmy od wspólnego rozwiązania krzyżówki, której hasło, czyli „Lokomotywa” było tematem przewodnim naszej dalszej podróży. Pokaz multimedialny przeniósł uczniów do epoki, w której żył i tworzył Julian Tuwim, twórca wielu znanych wierszy dla dzieci.
Zajęcia plastyczne pozwoliły stworzyć uczestnikom imprezy zaczarowany pociąg, który w ruch wprawiła bibliotekarka czytająca tekst Juliana Tuwima pt.: ”Lokomotywa”. Najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe odbywające się na specjalnie przygotowanych stacjach : Siłostrada, Skoczek Wielki i Zręcznościowo. Nie zabrakło również wspólnego głośnego czytania  doskonale wszystkim znanych utworów Pana J. Tuwima.
Mamy nadzieję, że poprzez tego typu spotkania zachęcimy dzieci do czytania książek i odwiedzania biblioteki.