Wystawa „Opowieści z leśnych kniei”

Organizacja Narodów Zjednoczonych postanowiła promować lasy, ich dobroczynne działanie i ogłosiła rok 2011 „Międzynarodowym Rokiem Lasów”. Popierając ideę ochrony naszych „zielonych płuc” Biblioteka Publiczna w Łapach zorganizowała wystawę pt. „Opowieści z leśnych kniei”. Lasy dają miejsca pracy, dostarczają człowiekowi drewna, są ostoją dla wielu gatunków roślin i zwierząt, wytwarzają tlen oraz chronią przed szkodliwym wpływem przemysłu. Często zapominamy o znaczeniu terenów zielonych, a są to miejsca wypoczynku, przyjazne dla człowieka, które bardzo pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Uroki naszych polskich lasów obejrzeć można na wystawie w holu biblioteki. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Łap i okolic na zwiedzanie tej bardzo interesującej ekspozycji.

Wystawa „Opowieści z leśnych kniei”