Nietypowa lekcja z przedsiębiorczości – wycieczka uczniów ZSM w Łapach do Hotelu „Białowieski”

Hotel „Białowieski” o standardzie trzygwiazdkowym położony jest we wschodniej części Białowieży, bezpośrednio na granicy Puszczy Białowieskiej. Jest to doskonałe miejsce na organizację: konferencji, szkoleń, imprez integracyjnych, biesiad przy ognisku, sympozjów, kongresów, wesel. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych o profilu hotelarskim wraz z Panią Dyrektor Dorotą Kondratiuk i nauczycielem Panią Małgorzatą Boguską w ramach „Lekcji z przedsiębiorczości” odwiedzili Hotel „Białowieski”. Organizatorem spotkania był Mały Inkubator Przedsiębiorczości mieszczący się w Bibliotece Publicznej w Łapach.

Hotel „Białowieski” o standardzie trzygwiazdkowym położony jest we wschodniej części Białowieży, bezpośrednio na granicy Puszczy Białowieskiej. Jest to doskonałe miejsce na organizację: konferencji, szkoleń, imprez integracyjnych, biesiad przy ognisku, sympozjów, kongresów, wesel. Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych o profilu hotelarskim 10 października 2011 razem z Panią Dyrektor Dorotą Kondratiuk i nauczycielem Panią Małgorzatą Boguską w ramach „Lekcji z przedsiębiorczości” odwiedzili Hotel „Białowieski”. Organizatorem spotkania był Mały Inkubator Przedsiębiorczości mieszczący się w Bibliotece Publicznej w Łapach. Młodzież miała okazję obejrzeć doskonale nadające się do kameralnych spotkań i narad biznesowych sale: Dębową, Bukową, Jesionową, Kominkową i Wieżową. Hotel wybudowany w 2002 roku dysponuje 132 miejscami noclegowymi, restauracją serwującą potrawy regionalne i dania kuchni myśliwskiej, wiatą biesiadną w pięknie zagospodarowanym hotelowym ogrodzie na 100 osób oraz bogatą bazą rekreacyjną: bilard, tenis stołowy, rowery, kajaki, canoe, ekologiczny plac zabaw dla dzieci. Wystrój pomieszczeń hotelowych to trofea myśliwskie zwierząt upolowanych w Puszczy Białowieskiej i mnóstwo kwiatów. Uczniowie mieli szansę poznać od kuchni pracę w branży hotelowej. Dowiedzieli się, jak zajmująca i interesująca jest praca w hotelu i wyrazili szczere zainteresowanie w odbywaniu praktyk w Hotelu „Białowieski”.