Mikołajki w bibliotece – rodzinnie i świątecznie

Dzień, na który przez cały rok z utęsknieniem i wypiekami na twarzach czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Dzień pełen magii, piękna i wielkiej radości. Dzień spełnionych marzeń i uśmiechu na dziecięcych buziach. Każdy czeka na upragniony podarunek i tę niezwykłą osobę w czerwonej czapce. Co to za niesamowity, czarodziejski dzień?? – 6 grudnia – Mikołajki.
W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy świąteczna atmosfera zapanowała 7 grudnia. W tym dniu Oddział dla Dzieci zorganizował dla najmłodszych z Przedszkola Nr 1 spotkanie mikołajkowe.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały Świętego Mikołaja. Niestety „Sympatyczny Staruszek” był tak zajęty, że nie mógł przybyć osobiście, ale zostawił list, w którym przeprosił za swoją nieobecność oraz zapewnił, że całym sercem jest ze wszystkimi uczestnikami imprezy.
Podczas mikołajkowej imprezy dzieci obejrzały pokaz multimedialny o Świętym Mikołaju, odpowiadały na pytania związane z postacią „Dziadka Mroza”, wykonywały prezenty w postaci własnoręcznie pomalowanych serduszek. Uczestniczyły w mikołajkowych zabawach ruchowych, które sprawiły im wiele radości. Nie zabrakło również części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków, którzy wprowadzili  wyjątkowy nastrój śpiewając świąteczne piosenki.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek w postaci książeczki. Wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie.
Mikołajkowa impreza przebiegła we wspaniałej atmosferze, która dostarczyła dzieciom niezapomnianych chwil radości.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim miłych niespodzianek i upominków. Wesołych Świąt.