Wystawa pt. „Śp Krzysztof Putra Honorowym Obywatelem Miasta Łapy”

Każdy z nas pamięta katastrofę samolotu TU-154 pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.  Zginęło w niej 96 osób, w tym Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra – jeden z najwybitniejszych podlaskich polityków i ważny polityk Polski. Człowiek niezwykle przychylny naszemu miastu, który dążył do jak najlepszych rozwiązań dla Łap, w obliczu kryzysu, jaki dotknął nasze miasto. Uważał, że pomoc musi odbywać się ponad politycznymi podziałami. Wielokrotnie odwiedzał nasze miasto. Dlatego też radni z PiS złożyli wniosek o przyznanie tytułu Honorowego Obywatela miasta Łapy temu wybitnemu człowiekowi.   Wystawa przygotowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Łapy przybliża sylwetkę Krzysztofa Putry nie tylko jako wybitnego polityka, ale człowieka szanującego wszystkich ludzi, prowadzącego zwyczajne życie, kochającego rodzinę i oddanego męża stanu. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Łap i okolic do zwiedzania naszej wystawy w godzinach otwarcia naszej placówki.