Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach zwiedzają Hajnówkę i Białowieżę.

alt

W dniu 11 maja 2013 roku studenci UTW i ich znajomi uczestniczyli w wycieczce turystyczno – krajoznawczej zwiedzając Hajnówkę i Białowieżę. Pogoda wymarzona, humory dopisywały – przyczyna  piękne krajobrazy, widoki i ciekawe wiadomości o Podlasiu przekazywane przez Panią pilot wycieczki.

W dniu 11 maja 2013 roku studenci UTW i ich znajomi uczestniczyli w wycieczceturystyczno – krajoznawczej zwiedzając Hajnówkę i Białowieżę. Pogoda wymarzona, humory dopisywały – przyczyna piękne krajobrazy, widoki i ciekawe wiadomości o Podlasiu przekazywane przez Panią pilot wycieczki. Wizytówką Hajnówki jest Sobór Świętej Trójcy, największa w Polsce przepiękna dwupoziomowa cerkiew prawosławna, łącząca w sobie nowoczesność i tradycję. Nasi turyści zadawali księdzu przewodnikowi wiele trudnych, jak powiedział, pytań dotyczących obu religii – katolickiej i prawosławnej. Jadąc przez puszczę dotarliśmy do Białowieskiego Parku Narodowego najstarszego w Polsce. Został on utworzony w 1932r, a jego początki sięgają roku 1921, kiedy to powstał rezerwat. Od 1979 roku figuruje na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości (UNESCO). W Rezerwacie Pokazowym Żubrów widzieliśmy: żubry, koniki polskie, łosie, jelenie, dziki, sarny, wilki i żubronie. Kolejnym punktem programu wycieczki było Muzeum Przyrodniczo – Leśne w Białowieży. Zachwycające swoimi eksponatami i wystrojem, który przenosi zwiedzających do tętniącej życiem puszczy. Powoduje to gra świateł i odgłosy lasu w tle. Ekspozycje stanowią zbiorowiska leśne, wodne, królestwo owadów, ptaków oraz drapieżników. Godnym uwagi jest również okalający muzeum Park Pałacowy, urządzony w stylu ogrodu angielskiego. W czasie przerwy w podróży odpoczywaliśmy przy kawie i smacznych rogalikach, a zwieńczeniem naszej wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Czuliśmy zmęczenie, ale było ono bardzo miłe. Wszystkim wystarczyło sił na śpiewanie pieśni biesiadnych. Miły nastrój utrzymywał się i w drodze powrotnej, która upłynęła ze śpiewem i dowcipami angażując każdego z uczestników wycieczki. Rozstaliśmy się z myślą, że takie wyjazdy nie tylko uczą, ale przede wszystkim integrują, o czym po części świadczą zamieszczone zdjęcia.

alt