Akcja: e-motywacja „Z muzycznego punktu widzenia” – spotkanie z Marią Szabłowską i Krzysztofem Szewczykiem

Każdy z nas ma swoje ulubione piosenki, z którymi wiąże konkretne wspomnienia lub emocje, a muzyka towarzyszy nam na co dzień i jest świadkiem ważnych momentów w historii i przemian jakie zachodzą w społeczeństwie. To muzyczne przesłanie towarzyszyło seniorom 21 kwietnia b.r. podczas wirtualnego spotkania w bibliotece z cyklu Akcja e: motywacja. Tym razem bohaterami webinarium byli Maria Szabłowska i Krzysztof Szewczyk. Szczególną sympatię widzów pani Maria zdobyła przede wszystkim dzięki lubianym i chętnie oglądanym programom z cyklu ,,Dozwolone od lat czterdziestu”, czy ,,Wideoteka dorosłego człowieka”, gdzie z Krzysztofem Szewczykiem zapraszała widzów do muzycznego wspomnienia czasów minionych. Przybyłe na spotkanie seniorki wysłuchały opowieści duetu dziennikarzy o rzeczywistości muzycznej PRL-u, życiu ówczesnych artystów czy szalonych prywatkach, uzupełnianej o ciekawostki towarzyskie. Panie z rozczuleniem wspominały muzykę swojej młodości, rozmawiały o zmianach jakie dostrzegają między dzisiejszą muzyką, a tą znaną ,,sprzed lat”, wracały pamięcią do popularnych wykonawców. Spotkania z pasjami, organizowane co miesiąc w bibliotece, zyskały już grono swoich stałych sympatyków chętnie biorących udział w takiej formie spędzania wolnego czasu. Na kolejne zapraszamy w czwartkowy poranek 2 czerwca.