Książka Twój przyjaciel – przygotowanie pierwszoklasistów do pasowania na czytelników Biblioteki

Dnia 20 kwietnia odbyło się przygotowanie do pasowania na czytelnika Biblioteki Publicznej w Łapach uczniów klas pierwszych  z Katolickiej Szkoły Podstawowej i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach.  Głównym celem imprezy było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki publicznej, wypożyczania książek oraz  nieustannego rozwijania umiejętności czytania.Na wstępie dzieci , przyswoiły podstawowe wiadomości  na temat samej biblioteki i zasad poszanowania książek. Jest to przydatna wiedza dla każdego przyszłego użytkownika biblioteki. W trakcie spotkania nasz gość  Pani Dyrektor Biblioteki – Barbara Bajda czytając wiersze o zaczarowanym świecie  przeniosła uczestników do magicznej krainy pełnej książek. Nie zabrakło również rozwiązywania zagadek, rebusów, żywej dyskusji o ulubionych bajkach oraz zabaw ruchowych z książką w roli głównej.  Wszyscy rozstaliśmy się w wesołych nastrojach, zadowoleni, że tak miło upłynął nam czas. Był to wstęp do uroczystego PASOWANIA NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W ŁAPACH, które odbędzie się 9 maja. Do zobaczenia.