Sentymentalna podróż z Katarzyną Drogą

W jesienne popołudnie, 29 października, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy w licznym gronie po raz kolejny spotkaliśmy się z autorką książek panią Katarzyną Drogą – wieloletnią mieszkanką Łap i nauczycielką języka polskiego w łapskim liceum. Pisarka znana jest z sagi rodzinnej pt. „Pokolenia”. Tym razem promowała swoje nowe powieści. „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej” to książka w której przedstawiona została postać nieszablonowej kobiety wieloletniej towarzyszki życia Józefa Piłsudskiego. Drugim omawianym tytułem była ,,Gospoda pod Bocianem” opowiadająca o losach rodziny Bogoszów. Wspólnym wątkiem wszystkich książek Katarzyny Drogiej są losy rodzin – ich tajemnice, radości i smutki. W czasie spotkania wraz z autorką przenieśliśmy się w magiczną podróż w przeszłość. Tak jak przy poprzednich spotkaniach tak i teraz towarzyszyła miła, przyjacielska atmosfera, która była okazją do licznych wspomnień i wzruszeń. Na zakończenie każdy mógł porozmawiać chwilę z autorką i otrzymać dedykację. A już niedługo w bibliotece pojawi się kolejna książka pisarki ,,Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem?”. Serdecznie zapraszamy do czytania i wypożyczania tytułów naszego miłego gościa.