Menu Zamknij

„Mała książka – wielki człowiek” – trwa Ogólnopolska Akcja w Bibliotece Publicznej w Łapach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do rodziców trzylatków i ich dzieci urodzonych w roku 2015. Aby do niej przystąpić i odebrać Wyprawkę, wystarczy zgłosić się do biblioteki w godzinach jej pracy i założyć dziecku kartę czytelniczą.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do rodziców trzylatków i ich dzieci urodzonych w roku 2015. Aby do niej przystąpić i odebrać Wyprawkę, wystarczy zgłosić się do biblioteki w godzinach jej pracy i założyć dziecku kartę czytelniczą. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy mieści się przy ul. Nowy Rynek 15 i pracuje w godz. 10.00 – 18.00 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki oraz w godz. 7.00 – 15.00 w środy i soboty. Przystępując do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej potrzebne jest podanie numeru pesel dziecka.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizator: Instytut Książki. Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci. Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Skip to content