Wycieczka do Warszawy “Uchwycona przeszłość”

W deszczowy poranek, 28 września, zebraliśmy się przed budynkiem biblioteki, aby wspólnie jechać do Warszawy. Pierwszy punkt wycieczki, czyli siedziba główna Muzeum Warszawy składa się z 11 zabytkowych kamienic i znajdujących się na Rynku Starego Miasta. Elementy architektury rynku, rzeźb i poszczególnych kamienic są punktem wyjścia do odkrywania wydarzeń i postaci związanych z tym miejscem. 7352 rzeczy w 21 gabinetach tematycznych opowiadają historię osób, wydarzeń i procesów, które ukształtowały współczesną Warszawę.

Podzieleni na grupy dzięki przewodnikom zapoznaliśmy się z eksponatami podzielonymi tematycznie na działy, takie jak:  Gabinet Archeologiczny, Gabinet Suwenirów, Gabinet Portretów, Gabinet Sreber i Platerów Warszawskich, Gabinet Opakowań Firm Warszawskich – w każdym z nich wywiązywała się ożywiona dyskusja.

Następnie pojechaliśmy na wspólny obiad. Po powrocie na Stare Miasto każdy uczestnik wycieczki mógł samodzielnie spędzić czas wolny lub spacerować po zabytkowej części Warszawy w towarzystwie przewodniczki.

Bezpiecznie wróciliśmy do Łap, a wyjazd uznaliśmy za bardzo udany!

Wycieczkę zorganizowano w ramach projektu “Uchwycona przeszłość” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Uczestnicy wycieczki na Starym Rynku
Uczestnicy wycieczki przed makietą starej Warszawy
Ekspozycja w Muzeum Warszawy
Zwiedzanie Muzeum Warszawy