WYPOŻYCZALNIA DLA DOROSŁYCH

20220217_100928
next arrow

Główną misją Biblioteki zawsze był Czytelnik, każdy Czytelnik!  Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Czytelników poprzez stosowanie różnych rozwiązań. Wypożyczalnia dla Dorosłych mieści się na parterze. W wyniku modernizacji budynek Biblioteki został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Główne wejście posiada podjazd, wewnątrz znajduje się winda umożliwiająca dostanie się na pierwsze piętro, a korytarze zapewniają komunikację i swobodne poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.

• Znaczna część księgozbioru znajduje się w otwartych strefach i ma charakter ogólnodostępny, a resztę zasobów umieściliśmy w funkcjonalnych regałach przesuwnych.
  • Wyodrębniliśmy najbardziej popularne i poszukiwane gatunki literackie (m.in. obyczajowa, młodzieżowa, regionalna) oraz nowości wydawnicze.
  • Udostępniamy książki z Wydawnictwa Wielkie Litery, ze specjalną czcionką, która nie nadwyręża wzroku.
  • Na bieżąco uzupełniamy księgozbiór nowościami wydawniczymi, bestsellerami oraz tytułami zaproponowanymi przez naszych Czytelników (bezpośrednio w siedzibie lub przez formularz).
  • Wypożyczamy również: audiobooki, lektury, repetytoria, testy maturalne, literaturę specjalistyczną z różnych dziedzin nauki oraz księgozbiór obcojęzyczny (w języku angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim).
  • Dysponujemy urządzeniem, które odtwarza książki w wersji audio, tzw. Czytak Plus, który jest pomocny dla osób niewidomych oraz starszych.
  • Prowadzimy bookcrossing, dzięki któremu książki zyskują nowe życie.
  • Dajemy możliwość korzystania z Internetu. Mamy dwa stanowiska komputerowe, w tym jedno przystosowane jest dla osób niedowidzących.
  • Dbamy o bieżące wystawy tematyczne, które poświęcamy sylwetkom wybitnych autorów, przybliżamy wydarzenia historyczne, świętujemy rocznice przygotowując zestawy lektur związanych z tematem.

Zasady wypożyczeń:

Istnieje możliwość rezerwacji (na miesiąc), przedłużania i informacji o stanie księgozbioru. Czynności tych można dokonać:

• osobiście,
  • telefonicznie
  • pocztą elektroniczną
  • za pomocą formularza

Książki wypożyczane są na miesiąc z możliwością przedłużenia. Każdy Czytelnik może mieć na karcie 6 książek.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt:

telefon: 85 715 23 49  wew. 10