ODDZIAŁ DLA DZIECI

20220217_101332
20220217_100928
next arrow

Oddział dla Dzieci jest szczególnym miejscem w łapskiej bibliotece, ponieważ został stworzony z myślą o młodych użytkownikach, tj. dzieciach i młodzieży. Oprócz tej grupy odbiorców posiada także ofertę skierowaną do rodziców. Dział po modernizacji zmienił swój wygląd. Atrakcyjne wyposażenie pozwoliło stworzyć przyjazne miejsce dla różnych grup wiekowych, umożliwiające twórczą zabawę i naukę.

Po przebudowie Oddział dla Dzieci znajduje się na pierwszym piętrze, na które można dotrzeć windą. Obecnie jest miejscem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, m.in. dzięki swojej przestrzeni i braku progów. Dysponuje dużym, nowoczesnym pomieszczeniem, w którym mieści się:

Wypożyczalnia

W wypożyczalni znajduje się wiele tytułów książek znanych i lubianych autorów piszących dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy mogą znaleźć różne gatunki literackie, m.in. bajki, baśnie, opowiadania, komiksy, powieści obyczajowe, fantastyczne, przygodowe, książki z dużymi literami dla dzieci, które uczą się czytać oraz pełne niespodzianek książeczki sensoryczne. Księgozbiór wyeksponowany jest na regałach o różnych kształtach, dzięki czemu dzieci mają łatwy dostęp do książek. Do dyspozycji uczniów szkół podstawowych i gimnazjów są również lektury szkolne, literatura popularno – naukowa oraz literatura obcojęzyczna. Gromadząc zbiory staramy się odpowiadać na potrzeby i zainteresowania młodych odbiorców. Księgozbiór na bieżąco uzupełniany jest nowościami wydawniczymi. Oddział dla Dzieci bezpłatnie udostępnia zbiory multimedialne przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi odnajdą znane i lubiane bajki animowane i baśnie. Natomiast dla młodzieży proponujemy filmy obyczajowe, przygodowe, fantasy, a także adaptacje filmowe lektur. Zapraszamy również rodziców do wypożyczania filmów familijnych, przy których miłe chwile spędzi cała rodzina. Kolekcja filmów jest systematycznie uzupełniania o nowości kinowe. W Oddziale dla Dzieci udostępnia się i wypożycza czasopisma dla dzieci i rodziców: Peppa Pig, Kaczor Donald, Abecadło, Masza i Niedźwiedź, Mamo to Ja, Gazeta Łapska.

Oddział dla Dzieci dysponuje bezpłatnym Internetem (8 stanowisk komputerowych), z czego cztery to są komputery gamingowe przystosowane również dla osób niepełnosprawnych.

Sala Zabaw

W Oddziale dla Dzieci powstała Sala Zabaw – wyjątkowe miejsce, które tworzy wydzielona przestrzeń dostosowana i przeznaczona do spędzania czasu wolnego przez dzieci w różnym wieku wraz z ich rodzicami oraz opiekunami. Pełno w nim książek, pluszowych maskotek oraz zabawek edukacyjnych. Z myślą o rodzicach stworzono specjalnie dla nich kącik, w którym znajdują się książki i poradniki, pozwalające rodzicom zapoznać się z fachową i ciekawą literaturą. Wśród wielu zbiorów oferowanych przez naszą bibliotekę znajdują się puzzle oraz gry planszowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych (towarzyskie, zręcznościowe i logiczne), z których można skorzystać na miejscu. Z myślą o fanach nowych technologii udało się zaprojektować idealne miejsce do gier na Xboxie.

Oddział dla Dzieci jest miejscem, w którym prowadzone są różne formy popularyzacji książki i czytelnictwa, m.in. spotkania autorskie, konkursy plastyczne, ferie zimowe i letnie, lekcje biblioteczne oraz różnorodne warsztaty tematyczne. Wśród licznych inicjatyw podejmowanych przez Oddział dla Dzieci można wymienić chociażby takie jak: Tydzień Bibliotek, Noc Bibliotek, Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, Jak nie czytam jak czytam, Urodziny Kubusia Puchatka, Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Mikołajki, Mała książka – wielki człowiek.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt:
tel. 85 715 23 49 wewn. 11