DZIAŁ GROMADZENIA I OPRACOWANIA ZBIORÓW

Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów zajmuje się ewidencją i opracowaniem wszystkich zbiorów wpływających do biblioteki oraz filii bibliotecznych. Opracowanie zbiorów odbywa się w oparciu o system biblioteczny MAK+. Rekordy bibliograficzne tworzone są zgodnie z obowiązującymi przepisami w formacie MARC 21 z wykorzystaniem deskryptorów Biblioteki Narodowej i Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej.
Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów przeprowadza również kontrolę zbiorów, czyli skontrum oraz współuczestniczy w selekcji zbiorów. Sprawuje opiekę merytoryczną nad działalnością filii i służy pomocą w realizacji zadań statutowych. Prowadzi również informację statystyczną i analityczną z działalności biblioteki oraz jej filii.

Czynne:
Poniedziałek – piątek  700 – 1500

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt:

telefon: 85 715 23 49  wew. 15