Menu Zamknij

Przy Bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki. Ideą przyświecającą tej inicjatywie jest promocja kultury literackiej i czytelnictwa oraz zintegrowanie osób, które lubią czytać książki i chcą o nich porozmawiać w miłej, nieformalnej atmosferze.

Klubowicze spotykają się zazwyczaj raz w miesiącu, aby omówić wspólnie czytane książki z zakresu szeroko rozumianej literatury pięknej. Uczestnicy dzielą swoimi refleksjami i spostrzeżeniami, dyskutują o literaturze, pisarzach i nowościach wydawniczych. Uzupełnieniem programu DKK są spotkania autorskie, szkolenia i wykłady dotyczące literatury najnowszej, konkursy na recenzję i wiele innych inicjatyw.
Biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w DKK osoby nowe, które chcą się spotykać i dyskutować o książkach. Aby dołączyć do klubowych rozmów, wystarczy przyjść na spotkanie lub zapytać o szczegóły bibliotekarza.

Dyskusyjne Kluby Książki działają przy bibliotekach w całej Polsce w ramach projektu Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich, w tym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. 

Skip to content