FILIA BIBLIOTECZNA W UHOWIE

Filia Biblioteczna w Uhowie istnieje od 08.08.1963 r. Wypożyczalnia i czytelnia znajdują się na piętrze w budynku Domu Kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej. Księgozbiór filii liczy ponad 14 tysięcy woluminów. Systematycznie dokupujemy nowości dla dorosłych, dzieci i młodzieży, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Posiadamy również pozycje specjalistyczne dla studentów. Sami czytelnicy często ofiarowują nam swoje książki, powiększając tym samym zasoby biblioteki. Dodatkowo posiadamy prenumeratę następujących czasopism: Kurier Poranny, Gazeta Łapska, Angora, Pani, Magazyn Świnka Peppa.

Na szczególną uwagę w naszym księgozbiorze zasługują zbiory regionalne dotyczące m.in. Narwiańskiego Parku Narodowego, Uhowa oraz Podlasia. W bibliotece znajduje się też Punkt Informacji Turystycznej. W filii mamy wolny dostęp do półek, więc wszyscy czytelnicy – nawet najmłodsi – mają absolutną swobodę w doborze odpowiedniej literatury. W bibliotece są dostępne również 4 stanowiska komputerowe do bezpłatnego korzystania z Internetu.

Od 02.11.2020 zaczęliśmy wypożyczać książki w systemie komputerowym MAK+, do którego nadal regularnie wprowadzane są zbiory.

Biblioteka promuje czytelnictwo poprzez organizowanie okolicznościowych wystawek i gazetek poświęconych ważnym wydarzeniom literackim i historycznym. Dodatkowo raz w tygodniu bibliotekarz wybiera się do oddziału przedszkolnego i zerówki przy Szkole Podstawowej w Uhowie, aby poczytać dzieciom w ramach akcji „Głośne czytanie”. Po wysłuchaniu bajki znajdzie się też czas na wspólną zabawę.

Upowszechnianie czytelnictwa odbywa się również w Internecie na profilu filii na Facebooku, gdzie kilka razy w tygodniu publikowane są posty dotyczące ciekawostek ze świata literatury, informacje o nowościach w księgozbiorze czy też recenzje polecanych książek.

Ale Filia Biblioteczna w Uhowie to nie tylko punkt wypożyczania książek! Staramy się, aby nasza instytucja była także miejscem spotkań dzieci, młodzieży i dorosłych na różnych zajęciach dedykowanych tymże grupom czytelniczym. Dlatego też biblioteka organizuje m.in.:

• konkursy czytelnicze,
  • lekcje biblioteczne,
  • cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży – w tym również wakacje i ferie,
  • prelekcje, pogadanki,
  • rozmowy w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki,
  • spotkania autorskie,
  • ogólnopolskie wydarzenia kulturalne typu „Tydzień Bibliotek”, „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania”.

Nasza filia może się pochwalić również udziałem w programie „Równać Szanse”, w ramach którego powstało już kilka świetnych projektów, dających szanse młodzieży z małej miejscowości na lepszy start w dorosłe życie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania Filii Bibliotecznej w Uhowie oraz do korzystania z naszej oferty!

GODZINY OTWARCIA
Poniedziałek 9.00-17.00
Wtorek 9.00-17.00
Środa 9.00-15.00
Czwartek 9.00-17.00
Piątek 9.00-17.00

nieczynne

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt:

email: fbuhowo@bibliotekalapy.pl