FILIA BIBLIOTECZNA W DANIŁOWIE DUŻYM

Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym mieści się w budynku Szkoły Podstawowej. Pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej świadczą o tym, że powstała ona w 1967 roku. Początkowo była to Gromadzka Biblioteka Publiczna w Gąsówce Oleksin następnie została przekształcona w filię.
Czytelnicy Biblioteki to mieszkańcy Daniłowa i okolic – osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Biblioteka współpracuje z miejscowym przedszkolem, które mieści się w tym samym budynku. Dla dzieci organizowane są spotkania z książką, warsztaty plastyczno-literackie, głośne czytanie. Filia Biblioteczna z zaangażowaniem promuje projekt: „Mała książka – wielki człowiek”. Ponadto bierze udział w takich akcjach jak : „Cała Polska czyta dzieciom” czy Tydzień Bibliotek, organizuje wystawki, działania promujące książkę, zachęca do udziału w konkursach powiatowych i lokalnych.
Księgozbiór biblioteki liczy ponad 9000 woluminów. Oprócz książek do domu wypożyczane są również czasopisma. Osoby słabowidzące mogą korzystać z Czytaka. W placówce są dostępne 2 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu. Biblioteka pracuje w systemie MAK + do którego regularnie wprowadzane są zbiory.
Propagowanie czytelnictwa odbywa się w Internecie i na profilu Facebooka, gdzie umieszczane są posty i informacje o działalności biblioteki.

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek 8:00-16:00
Wtorek nieczynne
Środa nieczynne
Czwartek 8:00-16:00
Piątek nieczynne
Sobota nieczynne

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt:

email: fbdanilowo@bibliotekalapy.pl