FILIA BIBLIOTECZNA W PŁONCE KOŚCIELNEJ

Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej jest jedną z trzech filii Biblioteki Publicznej Miasta i gminy Łapy. Pomieszczenie biblioteczne o powierzchni 54 m 2, będące jednocześnie wypożyczalnią i czytelnią, znajduje się w budynku WDK. Posiada oddzielne wejście.

Historia Filii Bibliotecznej w Płonce Kościelnej sięga roku 1960, od kiedy są pierwsze wpisy w księdze inwentarzowej.

Użytkownikami placówki są: uczniowie pobliskiej szkoły podstawowej, uczniowie szkół średnich, studenci oraz mieszkańcy okolicznych wsi. W bibliotece obowiązuje wolny dostęp do półek więc każdy może swobodnie wybrać literaturę w miarę swoich potrzeb i zainteresowań. Filia pełni ważną funkcję w swoim środowisku. Indywidualnie oraz we współpracy ze szkołą i Wiejskim Domem Kultury organizuje różne ciekawe spotkania, konkursy, imprezy czytelnicze, organizuje czas wolny dzieciom podczas wakacji i ferii zimowych. Ważne wydarzenia i rocznice literackie są propagowane poprzez wystawy i gazetki tematyczne. Biblioteka bierze także udział w istotnych ogólnopolskich akcjach i projektach czytelniczych takich jak: „Noc Bibliotek”, ”Tydzień Bibliotek”, „Cała Polska czyta dzieciom”, „Mała książka – wielki człowiek”.

Upowszechnianie czytelnictwa odbywa się również w Internecie na profilu filii na Facebooku, gdzie publikowane są posty dotyczące sławnych pisarzy, rocznic literackich, aktualności z życia biblioteki.

Księgozbiór filii liczy ponad 9000 woluminów. Wypożyczane są nie tylko książki ale również czasopisma dostosowane do potrzeb środowiska.

W Filii są dostępne 3 stanowiska do bezpłatnego korzystania z Internetu.

Zbiory są wprowadzane do systemu komputerowego MAK+, wkrótce także obsługa czytelników również będzie odbywać się w tym programie.

Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej jest nie tylko przestrzenią służącą wypożyczaniu książek i czasopism lecz także miejscem spotkań, rozmów o literaturze, sztuce i edukacji.

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałeknieczynne
Wtorek8:00 – 16:00
Środa8:00 – 16:00
Czwarteknieczynne
Piątek10:00 -18:00
Sobotanieczynne

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt:

email: fbplonka@bibliotekalapy.pl