CZYTELNIA

next arrow

Po modernizacji budynku Biblioteki Czytelnia dla Dorosłych stała się przyjaznym miejscem spędzania wolnego czasu i do pracy z książką, które spełnia oczekiwania wielu grup społecznych, także osób niepełnosprawnych. Zyskała nowoczesne regały na książki, czasopisma i multimedia oraz witryny ekspozycyjne do prezentacji cennych zbiorów. Zamontowana w budynku winda umożliwia osobom niepełnosprawnym dostanie się na pierwsze piętro, na którym znajduje się Czytelnia.

Czytelnia dla Dorosłych oferuje:

• książki naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, encyklopedie, słowniki, poradniki, albumy,
  • codzienną prasę ogólnopolską i regionalną oraz czasopisma – łącznie 37 tytułów,
  • filmy i muzykę na płytach DVD i CD,
  • cztery stanowiska komputerowe (w tym dwa zestawy gamingowe) z bezpłatnym dostępem do Internetu i możliwością dopięcia klawiatury przeznaczonej dla osób słabowidzących,
  • bezpłatne, bezprzewodowe podłączenie do strefy Wi-Fi,
  • dostęp do cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych ACADEMICA,
  • kody umożliwiające nieodpłatne korzystanie z cyfrowej biblioteki Legimi,
  • usługi udostępniania zbiorów własnych poprzez ich kserowanie, drukowanie lub skanowanie,
  • udzielanie informacji bibliotecznej, bibliograficznej i katalogowej.

Czytelnia gromadzi i udostępnia księgozbiór regionalny oraz prowadzi kartotekę regionalną zawierającą kserokopie artykułów prasowych odnoszących się naszego miasta i gminy. Opracowuje i udostępnia dokumenty życia społecznego dotyczące Łap i okolic oraz ich mieszkańców. Ich zasięg chronologiczny jest nieograniczony. Są to m.in.: fotografie, karty pocztowe, zaproszenia, wszelkiego rodzaju broszury, ulotki i inne drobne dokumenty. W swoich zbiorach Czytelnia posiada wszystkie roczniki następujących czasopism lokalnych: Gazeta Łapska, Życie Łap i Twoje Łapy.

W Czytelni znajdują się cenne zbiory obejmujące m.in.: pozycje książkowe wydane przed II wojną światową, reprinty dawnych książek oraz publikacje drugiego obiegu wydawniczego.

Książki udostępniane są na miejscu lub – na prośbę czytelnika – na zewnątrz na zasadzie wypożyczenia krótkoterminowego. Również archiwalne numery gazet i czasopism można wypożyczyć do domu na kilka dni. Nie wypożycza się jedynie publikacji rzadkich i cennych.

WYKAZ CZASOPISM BIEŻĄCYCH DOSTĘPNYCH W CZYTELNI DLA DOROSŁYCH:

1.     ANGORA
  29.     Z ŻYCIA WZIĘTE
  30.     ZWIERCIADŁO
  31.     ŻYCIE NA GORĄCO

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Kontakt:
telefon: 85 715 23 49  wew. 12