Wiosenne rymowanki w Płonce Kościelnej

Biblioteka Publiczna i Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej 22 marca zainicjowały spotkanie z dziećmi z grupy „0” i klasy I pod hasłem ”Wiosenne rymowanki”. Taki też temat przewodni nosił konkurs recytatorski. Dzieci z zapałem recytowały wiersze o wiośnie. Ze swego zadania wywiązały się znakomicie, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami i pamiątkowymi, wiosennymi dyplomami. Po słodkim poczęstunku wykonały kolorowe Marzanny, które zabrały do domu. Dużą frajdę sprawiło dzieciakom robienie zdjęć w fotobudce, gdzie każdy na chwilę mógł zostać Panią Wiosną.
Każde spotkanie sprawia dużo radości dzieciom, jak również organizatorom. Bardzo cieszy dobra współpraca z poszczególnymi placówkami oświatowymi i kulturalnymi, a nasza pobliska szkoła jest otwarta na wszelkie inicjatywy. Poza tym na uwagę zasługuje talent plastyczny instruktora Domu Kultury Pani Beaty Łupińskiej, dzięki której wspólne imprezy mają zapewnioną świetną oprawę graficzną, a warsztaty plastyczne są przygotowane perfekcyjnie.

Oprawa konkursu
Recytacja pod okiem jury