Za nami kolejne warsztaty w ramach projektu „Zobaczyć więcej” finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Były to zajęcia poświęcone wirtualnej turystyce oraz możliwościom, jakie niosą ze sobą nowe technologie.
Za nami kolejne warsztaty w ramach projektu „Zobaczyć więcej” finansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Były to zajęcia poświęcone wirtualnej turystyce oraz możliwościom, jakie niosą ze sobą nowe technologie. Stworzone zostały dwie grupy – dla młodzieży i dla osób dorosłych. Ponadto z możliwościami odbywania wirtualnych podróży mogli zapoznać się goszczący w naszej bibliotece uczniowie łapskich szkół. Uczestnicy warsztatów poznali różne rodzaje okularów, przy pomocy których można przebywać w wykreowanym przez komputer wirtualnym świecie. Były to kartonowe gogle do samodzielnego złożenia, do których potrzebny jest smartfon, a także urządzenia takie jak na przykład HTC Vive czy Oculus Rift, które wymagają dodatkowego urządzenia – komputera lub konsoli. W części praktycznej każdy z obecnych mógł je przetestować i przenieść się do trójwymiarowego świata.
Koronawirus wielu osobom pokrzyżował plany wyjazdowe, a dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy odwiedzać dowolne miejsce na świecie, zobaczyć zabytki architektury, przyrody. Zarówno na lądzie, jak i w morzu. Możliwości są nieograniczone. Wirtualna rzeczywistość przenosi do zupełnie innego świata i chwilowo odcina nas od tego realnego. I właśnie tego mogli doświadczyć uczestnicy warsztatów z wirtualnej turystyki.