Wycieczka słuchaczy UTW do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach i Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

W dniu 24 maja studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach wybrali się na wycieczkę, której celem było zwiedzenie Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach.

W obu obiektach wspaniali przewodnicy dostarczyli nam wielu informacji: o życiu i twórczości Marii Konopnickiej oraz o historii Kamedułów na Wigrach począwszy od przywileju z dnia 6 stycznia 1667 r. aż do 1800 r., kiedy to usunięto ich z Eremu Wyspy Wigierskiej .

Podczas wyjazdu dopisała nam piękna pogoda. Zdobyliśmy wiele nowych informacji i pełni wrażeń wróciliśmy do Łap. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wspólnie spędzony czas.

Zarząd UTW w Łapach

Wycieczka słuchaczy UTW