„Srebrny dobrostan dla seniorów” już 21 czerwca w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza szanownych Seniorów i Seniorki na wydarzenia pod hasłem „Srebrny dobrostan”

• 21 czerwca 2024 r.
  • od godziny 10:00 do 14:30
  • Książnica Podlaska ul. M. Curie-Skłodowskiej 14A w Białymstoku
  • wstęp bezpłatny
  • zapisy pod nr tel. 85 67 67 267

Program:

• Krótkie występy zespołów artystycznych zrzeszających seniorów (Rosa Tardia, Sare Roma, Śpiewamy razem).
  • Ofertownik senioralny – przegląd aktywności proponowanych przez podlaskie organizacje zrzeszające seniorów.
  • Warsztat pt. „Srebrny dobrostan” dotyczący technik pracy umysłowej i rozwoju intelektu i pamięci przeprowadzi dr Wanda Matras-Mastalerz (trenerka stymulacji pamięci, współpracownik kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, doktor nauk humanistycznych, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego we Wrocławiu).
  • Zaproszenie na weekendowy stymulujący spacer terapeutyczny „W poszukiwaniu dobrostanu” z klubem Mozaika działającym przy białostockim PTTK, który odbędzie się w sobotę lub niedzielę.

Słodki poczęstunek. Możliwość zakupu książek z dużą czcionką od Oficyny Wydawniczej Silver.

Spotkanie stanowi część cyklu “Psychologia na usługach literatury”, na który Książnica Podlaska pozyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Na kolejne wydarzenia w ramach cyklu „Psychologia na usługach literatury” zapraszamy we wrześniu. Szczegóły już wkrótce na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej, profilu facebookowym biblioteki i na łamach Podlaskiego Seniora.

Marianna Kalinowska-Michno
                                                                                   Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.