Lekcja biblioteczna

W zeszły czwartek, 6 czerwca 2024 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyła się lekcja biblioteczna „Unia Europejska – jesteś jej ważną częścią!” realizowana w ramach projektu „Moja biblioteka – przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Jest to projekt Przedstawicielstwa Komisja Europejska w Polsce realizowany przez Fundacja Civis Polonus
W lekcji uczestniczyli uczniowie klas pierwszych B i D z Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.
No początku lekcji dla rozluźnienia, uczniowie wspólnie wypisywali państwa członkowskie w UE, a także odpowiadali na pytania quizowe dot. UE. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się czym jest Unia Europejska, jaką rolę pełnią i czym zajmują się takie instytucje jak Parlament Europejski, Komisja Europejska, Rada Europejska i Trybunał Sprawiedliwości. Później przyszła pora na pracę w grupach. Uczniowie zostali podzieleni na 6 grup. Podczas tej części zajęć, młodzież za pomocą smartfonów pozyskiwała informacje na tematy bieżących spraw dot. UE, m.in. jakie decyzje są aktualnie podejmowane przez ww. instytucje, co dla naszego regionu zrobiła Unia, a także czym zajmuje się europejski wolontariat. Uczniowie byli zainteresowani podjętym tematem, a także materiałami z naszego Kącika Europejskiego.
Korzystając z uwagi, 10 czerwca (poniedziałek) o godz. 11:00 już ostatnie spotkanie „Osobiste szanse rozwoje dzięki Unii Europejskiej” w ramach projektu „Moja biblioteka – przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. W spotkaniu weźmie udział ekspert z sieci Team Europe dr. Spasimir Domaradzki.
Zapraszamy!
lekcja biblioteczna