Relacja z wakacji w Filii Bibliotecznej w Uhowie

W dniach od 1 do 5 lipca Filia Biblioteczna w Uhowie wraz z Wiejskim Domem Kultury zorganizowały dzieciom zajęcia wakacyjne. Pierwszego dnia uczestnicy bawili się z chustą animacyjną, malowali farbami, grali w piłkę i biegali. Wybraliśmy się też na spacer na plażę. Drugiego dnia odbyły się zajęcia muzyczne z bum bum rurkami, sportowe i plastyczne. Dzieci śpiewały też karaoke oraz wymyślały swoje układy taneczne. Kolejnego dnia, czyli w środę, skorzystaliśmy z pogody i wyszliśmy na plac zabaw przy szkole. Tam dzieci spędziły dzień na sportowo, natomiast później odwiedziła nas Pani Marta z Fundacji Inny Świat z Białegostoku, która przeprowadziła warsztaty ze skręcania baloników. Dzieci miały również możliwość pomalowania gipsowych figurek. W czwartek dzień zaczął się od wizyty policjantów, którzy pokazali dzieciom radiowóz. Nasi milusińscy mogli użyć megafonu i sygnałów dźwiękowych, co sprawiło im wiele frajdy. Później czas upłynął nam na seansie filmowym, a następnie przenieśliśmy się na plac zabaw przy szkole, aby skorzystać z kurtyny wodnej, którą przygotował nam Pan Wojciech Kulesza z OSP Uhowo. W ostatni dzień wakacji zorganizowaliśmy muzyczne zabawy typu limbo, krzesełka, pary i figury, stop melodia. Dzieci z dużym entuzjazmem zabrały się też za wykonanie obrazków z haftu diamentowego, które pozostaną im jako wakacyjne pamiątki. Jedna z mam zasponsorowała uczestnikom naszych zajęć lody oraz soczki. Popołudnie spędziliśmy na świeżym powietrzu bawiąc się z piłką i liną na placu zabaw. Mamy nadzieję, że dzieci wróciły zadowolone i będą wspominać ten czas z uśmiechem.

Zabawa stop melodia
Malowanie farbami
Zabawy ruchowe
Spacer na plażę