Rozpoczęcie drugiego turnusu ćwiczeń rehabilitacyjnych w ramach zadania „W zdrowym ciele zdrowy duch” – program zajęć rehabilitacyjnych oraz profilaktyki i edukacji prozdrowotnej seniorów – II edycja

Właśnie zakończył się pierwszy turnus ćwiczeń rehabilitacyjnych realizowanych w ramach zadania „W zdrowym ciele zdrowy duch” – program zajęć rehabilitacyjnych oraz profilaktyki i edukacji prozdrowotnej seniorów – II edycja. Trwał on dwa miesiące i odbywał się dwa razy w tygodniu w południowej części naszego miasta. Zadanie było realizowane pod okiem fizjoterapeuty pani Magdaleny Skrouba, która nie tylko prowadziła zajęcia, ale również służyła fachową radą i wsparciem. Każdy z uczestników miał zapewnione niezbędne pomoce do zajęć, co umożliwiło pełne zaangażowanie i wpłynęło na efektywność ćwiczeń.

We wtorek 6 sierpnia rozpoczął się drugi turnus ćwiczeń, który odbywać się będzie w północnej części miasta, w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II przy ul. Jana Matejki 19. Tym samym kolejne osoby dołączyły do programu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem i drugi rok z rzędu okazał się sukcesem.

Na wydarzeniu obecny był Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, wiceprzewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Stanisława Grzybowska oraz jej członkowie, dyrektor Ośrodka Kultury Fizycznej Przemysław Jaroszewski oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Ewa Niewińska. Obecność zaproszonych Gości podkreśliła znaczenie tego przedsięwzięcia dla społeczności lokalnej i jego rolę w promowaniu zdrowego stylu życia.

Podobnie jak podczas pierwszego turnusu zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu przez okres dwóch miesięcy. Opiekę nad grupą ponownie sprawować będzie doświadczona instruktorka pani Magdalena Skrouba, gwarantując wysoki poziom profesjonalizmu i bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń.

Regularna aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na układ ruchu, pomagając w utrzymaniu go w doskonałej formie. Ponadto ćwiczenia mają pozytywny wpływ na samopoczucie, redukują stres i poprawiają nastrój. Wspólne zajęcia stwarzają także okazję do nawiązywania nowych znajomości i budowania więzi społecznych, co sprzyja integracji i wzajemnemu wsparciu.

Jesteśmy przekonani, że drugi turnus ćwiczeń będzie równie udany jak pierwszy, przynosząc uczestnikom zarówno korzyści zdrowotne, jak i wiele radości.

Zadanie sfinansowane ze środków otrzymanych tytułem dotacji z budżetu Województwa Podlaskiego w ramach zadania „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”.

Stoją od prawej: wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Ewa Niewińska, wiceprzewodnicząca Gminnej Rady Seniorów Stanisława Grzybowska, Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, dyrektor Ośrodka Kultury Fizycznej Przemysław Jaroszewski, sekretarz Gminnej Rady Seniorów Irena Szulc, Magdalena Skrouba
Powitanie uczestników wydarzenia
Rozpoczęcie II turnusu ćwiczeń