Wakacyjnie, zdrowo i sportowo w bibliotece

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Łapy odbyły się 5-cio dniowe zajęcia ph. „Wakacyjnie, zdrowo i sportowo”. Codzienne spotkania obfitowały w różnorodne atrakcje.

Pierwszego dnia uczestnicy letnich zajęć spotkali się z leśnikiem z Nadleśnictwa Rudka. Tematem warsztatów ekologiczno-edukacyjnych było „Lato w lesie”. Ciekawa pogadanka o lesie i jego mieszkańcach przyciągnęła uwagę młodych odkrywców.

W kolejnym dniu odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne ph. „Ruch – to zdrowie”. Konkurencje sportowe na świeżym powietrzu poprowadził Dyrektor OKF w Łapach. Dzieci wzięły udział w turnieju cymbergaja, tworzyły konstrukcje z klocków oraz grały w domino podłogowe.

W środowe przedpołudnie zorganizowano warsztaty przyrodniczo-plastyczne pn. „Gramy w zielone”. Na zajęcia zaproszono właścielkę Sklepu Zielarskiego „Świat Kuchni”, która wprowadziła dzieci w różnorodne gatunki ziół, sadząc wspólnie z uczestnikami rośliny oraz przekazując swoją wiedzę na temat pielęgnacji tych roślin.

Następnego dnia ph. „Zostań ekobohaterem” dzięki Edu3dkacja Białystok dzieci miały możliwość zapoznania się z technologią 3D. Za pomocą długopisów tworzyły przestrzenne postaci ze świata bajek. Zapoznały się również z funkcjonowaniem drukarki 3D, goglami VR oraz z niezwykłymi możliwościami Robota UNTREE GO2.

Na zakończenie letnich zajęć ph. „Wakacyjnie, zdrowo i sportowo” uczestnicy przyrządzali zdrowe kanapki bogate w różnorodne warzywa oraz robili owocowe szaszłyki. Były to warsztaty kulinarne pn. „Apetyt na zdrowie”.
Urozmaiceniem całego tygodnia były gry, wspólne zabawy oraz zajęcia plastyczne nawiązujące tematycznie do wszystkich spotkań.
Bibliotekę wypełniał gwar, śmiech, radość…, a o to w tym wszystkim chodziło.
Uczestnicy biorący udział w projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słoiczki miodu, który jest cennym „owocem” pracy pszczół.
Nie da się wszystkiego opisać – to trzeba przeżyć razem z nami.
Założenia projektu udało się wykonać w 100%.

Projekt dofinansowany ze środków Fundacji PFR w ramach realizacji projektu Grantowego Wakacyjna AktywAKCJA.

#FundacjaPFR #WakacyjnaAktywAKCJA

Warsztaty ekologiczno-edukacyjne