Warsztaty o wychowaniu bez przemocy – spotkanie z Natalią Fiedorczuk

We wtorek 24 września w naszej bibliotece gościliśmy Natalię Fiedorczuk, pisarkę i redaktorkę specjalizującą się m.in. w tematyce wychowywania najmłodszego pokolenia. Do udziału w spotkaniu ph. „Wychowanie bez przemocy, czyli jak indywidualność manifestuje się przy stole podczas jedzenia racuchów zamiast rosołu” zaprosiliśmy nie tylko rodziców, ale także ich dzieci. Zadaniem warsztatów przygotowanych na bazie książek autorstwa naszego Gościa („Rosół”, „Łobuz”, Smok”) było pokazanie, że możliwe jest zorganizowanie wartościowych zajęć, które pozwolą zarówno rodzicom, jak i dzieciom w atrakcyjny sposób wspólnie spędzać czas. Podczas spotkania Natalia Fiedorczuk przybliżyła m.in.: temat wychowania bez przemocy, rolę czytania w wychowaniu oraz storytelling rodzicielski. Rodzice mogli również w praktyce zobaczyć, jak w zabawie z dzieckiem można wyrażać swoją kreatywność.
Warsztaty były interesujące i bogate w różne ćwiczenia przygotowane przez trenerkę. Pozwoliły zdobyć umiejętności odpowiedniego konstruowania dialogów w trudnych sytuacjach, odczytywania wzajemnych potrzeb i uczuć oraz właściwego wyrażania próśb a nie żądań. Nauczyły, że podstawą porozumienia bez przemocy jest empatia i szczerość. To wszystko, mamy nadzieję, ułatwi w praktyce uczestnikom spotkania zrozumiałą i przyjazną komunikację.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Psychologia na usługach literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury realizowanego przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Warsztaty o wychowaniu bez przemocy
Warszataty o wychowaniu bez przemocy
Warsztaty o wychowaniu bez przemocy