Teresa Szadkowska-Łakomy laureatką Konkursu o Nagrodę i Medal im. Zygmunta Glogera

W piątek 27 września w Hali Kultury w Łomży odbyła się uroczysta gala zamykająca XXXV edycję Konkursu o Nagrodę i Medal im. Zygmunta Glogera. W gronie laureatów znalazła się Pani Teresa Szadkowska-Łakomy, Prezes Zjednoczenia Polek w Wielkiej Brytanii, której kandydaturę do nagrody zgłosiła nasza biblioteka.

Wyróżnienie i Medal w imieniu Laureatki z rąk Starosty Łomżyńskiego Lecha Szabłowskiego odebrała Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Małgorzata Roszkowska.

Nagroda im. Zygmunta Glogera przyznawana jest od 1983 roku za istotne zasługi w badaniu, ochronie i rozwoju kultury polskiej. Ma rangę wyróżnienia ogólnopolskiego za szczególne osiągnięcia w wybranej dziedzinie lub za całokształt dokonań. Konkurs organizowany jest przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” im. Stanisława Zagórskiego w Łomży we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Fot. Jerzy Chaberek, własne
Starosta Łomżyński Lech Szabłowski i Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Małgorzata Roszkowska. Fot. Jerzy Chaberek
Laureaci XXXV edycji Konkursu o Nagrodę i Medal im. Z. Glogera. Fot. Jerzy Chaberek