Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Data nie jest przypadkowa, gdyż tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska. Celem tego wydarzenia jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
W naszej bibliotece obchodziliśmy to święto 26 września, które stało się znakomitą okazją do zaproszenia grupy Niezapominajek z Przedszkola Nr 1 w Łapach w świat książek. Najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie „Szewczyka Dratewki” autorstwa Janiny Porazińskiej. Dzieci z uwagą i w pełnym skupieniu wysłuchały bajki przeczytanej przez Panią Dyrektor, a także wzięły udział w zadaniu podobnym do pracy Szewczyka Dratewki-oddzielały groch od fasoli oraz grupowo kolorowały portret bohatera spotkania. Nie zabrakło również swobodnych wypowiedzi dotyczących ulubionych książek oraz zagadek.
Na koniec nasi Goście mieli czas na chwilę relaksu w Sali Zabaw.
Mamy nadzieję, że takie akcje jak Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zachęcą dzieci do wypożyczania książek i częstszego odwiedzania naszej biblioteki, a wszystkim rodzicom będą inspiracją, aby codziennie 10–15 minut przeznaczyli na głośne, wspólne czytanie.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania