Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 Stowarzyszenia UTW w Łapach

W dniu 3 października 2024 r. w sali widowiskowej Domu Kultury odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łapach.

Początkiem uroczystości było wysłuchanie pieśni hymnicznej Gaudeamus igitur. Następnie wystąpiła Prezes Stowarzyszenia Barbara Gogolewska, która m.in. stwierdziła, iż UTW to miejsce, gdzie seniorzy mogą uczestniczyć w życiu społecznym, rozwijać swoje pasje i angażować się w nowe inicjatywy. Uczestnicząc w życiu  Stowarzyszenia dowodzimy, że późna dojrzałość może być ciekawym i satysfakcjonującym etapem życia oraz wcale nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej, umysłowej i towarzyskiej.

Zaproszeni goście, wśród których byli: Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, Dyrektor Centrum Usług Społecznych Katarzyna Żukowska-Koc, Dyrektor Domu Kultury Justyna Miszczuk, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Małgorzata Roszkowska, Komendant Komisariatu Policji Tomasz Organek, Dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach Magdalena Pietruczak, Prezes Klubu Seniora Sokoły Anna Rękawek, życzyli studentom zdrowia, pomyślności, zaangażowania, zawierania przyjaźni i zadowolenia z udziału w zajęciach organizowanych przez Zarząd Stowarzyszenia UTW.

Wykład inauguracyjny na temat „Media w życiu człowieka” przeprowadził Redaktor Naczelny Polskiego Radia Białystok Marcin Tomkiel. Uroczystość zakończył występ grupy studentów z sekcji „Śpiewamy razem”.

Zarząd UTW w Łapach

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 UTW w Łapach
Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski i Prezes Stowarzyszenia UTW Barbara Gogolewska
Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Łapach Katarzyna Żukowska-Koc i Prezes Stowarzyszenia UTW Barbara Gogolewska