W środę 20 maja słuchacze UTW mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Panią Alicją Pogorzelską, terapeutką i trenerką kinezygerontoprofilaktyki. Pod ta nazwą kryją się profilaktyczne ćwiczenia ruchowe dostosowane do potrzeb i możliwości osób starszych (kinezy – ruch, geronto – starość). Jest to dziedzina, która poprzez bezpieczną i dopasowaną aktywność fizyczną dodaje życia do lat, a nie tylko lata do życia.
Pani Alicja od lat prowadzi zajęcia z seniorami, głównie z osobami z dysfunkcją wzroku. Nie myśli o zwolnieniu tempa – pracuje zawodowo i aktywnie uprawia sport. Podczas spotkania zachęcała do ćwiczeń ruchowych, które łagodzą skutki starzenia, poprawiają sprawność fizyczną oraz podnoszą ogólną jakość życia. Podkreślała, że proste ćwiczenia można wykonywać nawet podczas oglądania telewizji. W trakcie spotkania wspólnie ćwiczyliśmy siedząc na krzesłach i szybko okazało się, że taki trening nie jest trudny, a dodatkowo poprawia samopoczucie i dodaje energii.
Dziękujemy Pani Alicji za spotkanie, a szczególnie za uczulenie nas na potrzeby osób niedowidzących i niewidomych. To cenna lekcja, którą warto zapamiętać.
Zarząd UTW w Łapach