Dnia siódmego czerwca 1990 roku, po wyborach z dwudziestego siódmego maja 1990 roku, kiedy to po raz pierwszy w powojennej Polsce, obywatele mogli w wolnych wyborach zdecydować, kto będzie ich reprezentował w samorządzie, odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Łapach.
Dnia siódmego czerwca 1990 roku, po wyborach z dwudziestego siódmego maja 1990 roku, kiedy to po raz pierwszy w powojennej Polsce, obywatele mogli w wolnych wyborach zdecydować, kto będzie ich reprezentował w samorządzie, odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Łapach. Wydarzenie to miało wówczas ogromne znaczenie dla naszej lokalnej społeczności.
Mija 30 lat od tej chwili. Odrodzona samorządność to jeden z największych sukcesów przemian ustrojowych, który pozwolił lokalnym wspólnotom współuczestniczyć i współdecydować w sprawach publicznych.
Radę Miejską w Łapach przez te lata zawsze tworzyli ludzie z różnych środowisk o różnych charakterach i światopoglądach, zjednoczeni ideą podejmowania aktywności na rzecz rozwoju Miasta i Gminy Łapy. W ciągu siedmiu kadencji skład rady tworzyły 124 osoby. 16 z nich od nas już odeszło na zawsze. Warto w tym czasie 30. rocznicy pierwszej sesji Rady Miejskiej w Łapach przypomnieć ich nazwiska, zachowując we wdzięcznej pamięci to, co zrobili dla Naszej Małej Ojczyzny.
Śp. Janina Mirek-Hościłowicz
Śp. Edmund Suchodolski
Śp. Ryszard Wróblewski
Śp. Józef Falkowski
Śp. Bogdan Ryś
Śp. Jerzy Zemła
Śp. Marek Łapiński
Śp. Zbigniew Łapiński
Śp. Sławomir Puścian
Śp. Józefa Bajda
Śp. Zbigniew Gumowski
Śp. Krystyna Zakrzewska
Śp. Marian Łapiński
Śp. Andrzej Osmolski
Śp. Kazimierz Włostowski
Śp. Józef Rząca
Msza Święta w intencji zmarłych Radnych Rady Miejskiej w Łapach odprawiona zostanie w kościele parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach dnia 07.06.2020 r. o godz. 11:30. W 30. rocznicę pierwszej sesji Rady Miejskiej w Łapach.
Przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach
Sławomir Maciejewski.