Wypożyczalnia dla dorosłych

tel. 85-715-23-49
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek

9.00-17.00

Wtorek

9.00-17.00

Środa

9.00-15.00

Czwartek

9.00-17.00

Piątek

9.00-17.00

Sobota

9.00-15.00

Bibliotekarze

 • Urszula Bujno
 • Elżbieta Roszkowska

Wypożyczalnia ma wolny dostęp do półek - literatury pięknej obcej i polskiej.

Wychodzimy na przeciw potrzebom naszych użytkowników odpowiednio dostosowując księgozbiór. Posiadamy pozycje poszerzające wiedzę szkolną, lektury, opracowania, podręczniki akademickie. Na bieżąco uzupełniamy nasze zbiory kupując nowości książkowe i bestsellery. Ze względu na potrzeby czytelników z księgozbioru Wypożyczalni wydzielono najbardziej popularne i poszukiwane gatunki literackie oraz nowości wydawnicze. Oprócz tradycyjnej książki udostepniamy również audiobooki.

Wypożyczalnia dla Dorosłych udostępnia też książki z dużą czcionką oraz Czytaka – dzięki projektowi „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2015” realizowanemu przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca, dofinansowanemu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Biblioteka w ramach projektu otrzymała urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Nasza placówka wypożycza Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Larix” posiada także bezpłatnie pakiet ponad tysiąca cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, dostosowane do osób starszych i niedowidzących.

Katalogi

Przy poszukiwaniu konkretnego tytułu można skorzystać z katalogu OnLine.

Zasady wypożyczania

 • studentom dziennym i zaocznym - do 5 książek na okres do 3 miesięcy (podręczniki akademickie)
 • emerytom i rencistom - do 5 książek na okres do 3 miesięcy
 • pozostałym czytelnikom - do 5 książek na okres do 1 miesiąca

Łączna liczba książek wypożyczonych przez czytelnika nie może przekraczać 5 egzemplarzy. Istnieje możliwość rezerwacji, przedłużania i informacji o stanie księgozbioru osobiście, telefonicznie tel. 85-715-23-49, pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub za pomocą formularza:

Książka e-mailem

Możliwe jest również przesyłanie pytań dotyczących działalności biblioteki, a także informacji o poszczególnych pozycjach naszego księgozbioru.

Odpowiedzi przesyłane będą na adres zwrotny czytelnika.

Internet

W Wypożyczalni znajduje się sześć stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu (korzystanie jest bezpłatne). Skorzystać można również z darmowego Wi-Fi (hasło dostępne u bibliotekarki).

Działalność kulturalno-edukacyjna

Organizowane i przeprowadzane są:

 • spotkania autorskie
 • pogadanki i prelekcje
 • konkursy
 • lekcje biblioteczne
 • pokazy multimedialne
 • wystawy książkowe, fotograficzne, plastyczne (tematyczne i okolicznościowe)
 • fotogazetki