Dyskusyjny Klub Książki

Emma Donoghue - „Pokój”

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 25 listopada, rozmawialiśmy o książce Emmy Donoghue pt. „Pokój”.

Santa Montefiore - „Córka pszczelarza”

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się  28 października, omawianą lekturą była powieść „Córka pszczelarza” Santy Montefiore.

Alix E. Harrow - "Dziesięć tysięcy drzwi"

Po wakacyjnej przerwie, jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca, odbyło się wrześniowe spotkanie łapskiego DKK. Omawianą lekturą była książka Alix E. Harrow „Dziesięć tysięcy drzwi”.

Marie Jansen - „Kiedy byłyśmy siostrami”

Ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w czwartek 1 lipca w „Grande pizza & pub” w Łapach. Rozmawiałyśmy o książce Marie Jansen „Kiedy byłyśmy siostrami”.

Kristin Harmel - "Żona winiarza"

 Po długiej przerwie, spowodowanej epidemią koronawirusa, wznowił działalność Dyskusyjny Klub Książki w Łapach.

Jakub Małecki - „Rdza"

Minął kolejny rok działalności łapskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Niestety trwająca pandemia spowodowała, że nie mogliśmy zrealizować wszystkich zaplanowanych spotkań w siedzibie biblioteki. Po wymuszonej przerwie, w piątek 26 czerwca, na ostatnie przed wakacjami rozmowy o literaturze umówiłyśmy się w jednej z łapskich pizzerii. Omawianą książką była „Rdza” Jakuba Małeckiego.

Marie-Hélène Lafon - „Nasze życie”

Samotność w wielkim mieście oraz rozpad międzyludzkich więzi opisuje książka „Nasze życie”, która była omawiana podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Jej autorka, Marie-Hélène Lafon, to znana i ceniona we Francji pisarka obdarzona niezwykłym zmysłem wyobraźni i obserwacji.

Carla Montero – „Szmaragdowa Tablica”

W czwartkowy wieczór, 30 stycznia, członkowie DKK spotkali się, by podyskutować o książce hiszpańskiej pisarki Carli Montero „Szmaragdowa Tablica”.

Vanessa Diffenbaugh - "Nie prosiliśmy o skrzydła"

W poniedziałek 30 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, które poświęciliśmy omówieniu powieści „Nie prosiliśmy o skrzydła” Vanessy Diffenbaugh.

Jeffrey Archer – „I tak wygrasz”

Jak zwykle w ostatni listopadowy czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnego Klubu Książki w Łapach spotkali się by porozmawiać o książce Jeffreya Archera „I tak wygrasz”.

Nina George - „Lawendowy pokój”

Ciepły, jesienny wieczór nastroił pozytywnie miłośników dobrej lektury Dyskusyjnego Klubu Książki, do dyskusji nad książką pt. „Lawendowy pokój” Niny George. Tak jak pogoda, lektura okazała się książką pogodną i urzekającą, a czasem nawet terapeutyczną.

Alexis Peri - „Leningrad. Dzienniki z oblężonego miasta”

Po wakacyjnym odpoczynku, jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca odbyło się spotkanie klubowiczek z łapskiego DKK. Wrzesień jest miesiącem wspomnień wojennych i w takiej atmosferze przebiegło wieczorne spotkanie. Dyskutowałyśmy nad książką „Leningrad. Dzienniki z oblężonego miasta” Alexis Peri.

Klejzerowicz Anna-"List z powstania"

Kolejny rok spotkań sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki już za nami, a na ostatnie spotkanie przed wakacjami wybraliśmy się do jednego z łapskich lokali.

Bogna Ziembicka - "Droga do Różan".

W majowe popołudnie na spotkaniu sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki omawialismy książkę Bogny Ziembickiej "Droga do Różan".Jest to romantyczna opowieść o miłości, przyjazni i rodzinie trzech bohaterek.

Richman Alyson - Wojenna narzeczona

Wojna, miłość, cierpienie, rozłąka to częsty temat poruszany w literaturze. Taki temat porusza również książka „Wojenna narzeczona” Alyson Richman omawiana podczas kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

"Lady M." - Ałbena Grabowska

Aby tradycji stało się zadość, przy słodkim pączku, w „tłusty czwartek” odbyło się spotkanie sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawianą lekturą była „Lady M.” Ałbeny Grabowskiej. Klubowicze określili ją jako powieść obyczajową z dużą dozą psychologii oraz elementami kryminału.

Mariusz Szczygieł - "Laska Nebeska"

     W czwartkowy wieczór, 31 stycznia , członkowie DKK spotkali się by podyskutować o książce Mariusza Szczygła Laska Nebeska i obyczajach naszych południowych sąsiadów.

„Wolna miłość” – Roma Ligocka

„Wolna miłość” Romy Ligockiej to kolejna lektura omawiana w grudniu w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Jest to zbiór 28 felietonów, w których autorka chce podzielić się swoimi przemyśleniami z przeżywania mniej lub bardziej istotnych rzeczy.

Esesman i Żydówka - Justyna Wydra

W zimny listopadowy wieczór jak zwykle w ostatni czwartek miesiąca sympatycy Dyskusyjnych Klubów Książki spotkali się aby porozmawiać o książce „Esesman i Żydówka” Justyny Wydry.

Beatty Paul - "Sprzedawczyk"

W jesienny deszczowy wieczór, odbyło się kolejne miłe spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Łapach. Omawiana książka Beatty Paul pt. ”Sprzedawczyk” jest nagrodzona prestiżową nagrodą Man Brooker Prize, którą otrzymał autor w 2016 roku.